addex
13 آذر 1401 - 09:23

تحویل ۱۲۵۰۰ خانه به خانواده‌های دارای چند معلول

معاون بنیاد مستضعفان با اعلام خبر تحویل ۱۲ هزار و ۵۲۰ خانه به خانواده‌های دارای ۲ معلول و بیشتر، از تخصیص ۹۲۰ میلیارد تومانی بنیاد برای خانه‌دار شدن خانواده‌های ۲ معلول خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، وحید خاوئی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه احداث مسکن خانواده‌های دارای 2 معلول و بیشتر که توسط بنیاد مستضعفان و سازمان بهزیستی در حال انجام است، اظهار کرد: به دنبال اجرای تفاهم‌نامه‌های قبلی منعقد شده میان بنیاد مستضعفان و بهزیستی، تا پایان آبان ماه سال جاری بیش از 12 هزار و 520 خانواده دارای 2 معلول و بیشتر خانه‌دار شده‌اند و روند اجرایی کامل این تفاهم‌نامه‌ها همچنان ادامه دارد.

معاون بنیاد مستضعفان و مدیرعامل بنیاد علوی افزود: این تعداد واحد مسکونی در قالب 2 تفاهم‌نامه احداث شده که با تکمیل اجرای آنها، 18300 خانواده دارای 2 معلول و بیشتر در سراسر کشور خانه‌دار می‌شوند.

وی درخصوص سرمایه‌گذاری بنیاد مستضعفان برای اجرای این پروژه گفت: بنیاد مستضعفان برای احداث مسکن خانه‌های پرمعلول، بیش از 920 میلیارد تومان را تخصیص داده است که این اعتبار برای احداث بیش از 10 هزار و 150 واحد مسکونی در مناطق شهری و 8 هزار و 140 واحد در مناطق روستایی است.

خاوئی خاطرنشان کرد: استان‌های فارس، خراسان رضوی و کرمان دارای بیشترین سهم از واحدهای احداثی برای خانواده‌های دارای 2 معلول و بیشتررا در 2 تفاهم نامه منعقد شده دارند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 896184